Olimpia Zebrzydowice 1:4 Błyskawica Marcówka

Serwis krzeszowzuraw.futbolowo.pl jest stroną nieoficjalną. Zamieszczone w nim treści nie są oficjalnym stanowiskiem klubu.

Aktualności

Kolejny świetny mecz Żurawia

• autor: mike9, 2014-05-08 21:38

W niedzielne popołudnie Żuraw na własnym boisku podejmował wicelidera wadowickiej "B" klasy, Żarka Stronie. Drużynę która jest na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia upragnionego awansu do "A" klasy. Licznie zgromadzona publiczność w Krzeszowie na pewno zapamięta to spotkanie za sprawą bardzo wysokiego jak na tę klasę rozgrywkową poziomu sportowego.

Pierwsze 10 min spotkania pokazało,że to goście lepiej weszli w mecz, próbowali raz lewą, raz prawą stroną otworzyć sobie drogę do bramki Żurawia, lecz chyba już wtedy zrozumieli, że to nie będzie takie proste, ponieważ obrona Krzeszowian była pewna i nie do przejścia. Kolejne minuty meczu to już zdecydowane odpowiedzi ze strony gospodarzy. Coraz śmielsze akcje Żurawia sprawiły, że stoperzy przyjezdnych
z minuty na minute musieli wykazywać się coraz większymi umiejętnościami. Szybka wymiana podań w środku pola i świetne wejścia bocznych pomocników,odpowiednio Wójcika jak i grającego na lewej flance Targosza pozwoliły im znaleźć się w dogodnych sytuacjach, jednak piłka uderzona przez tego pierwszego
wylądowała w rękach bramkarza, zaś drugiego minimalnie minęła bramkę. Żarek przeprowadził kilka kontr, które kończyły się rozpaczliwymi strzałami z dalekich odległości, ponieważ nie mogli przełamać się przez linię obronną Krzeszowian. Tempo spotkania i zaangażowanie zarówno jednej jak i drugiej
drużyny mogło się podobać. Groźną sytuacje z lewej strony boiska przeprowadził Żarek, po strzale piłkę przed siebie wybił Mika. Na szczęście w odpowiednim miejscu znalazł się Grzegorz Kawończyk, wybijając piłkę daleko przed pole karne, ratując zespół przed utratą bramki. Ostatnie 15 min pierwszej połowy to już popis zawodników z Krzeszowa. Dużo podań, akcje oskrzydlające, strzały, to wszystko sprawiało, że Żuraw
górował nad przeciwnikiem. Gospodarze praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika. Właśnie wtedy przeprowadzili akcję dzięki której Wajdzik znalazł się w najlepszej w tym meczu sytuacji do strzelenia gola. Po kilku podaniach w środku pola prostopadłą piłkę posłał Fryc, która odbijają się jeszcze od któregoś z obrońców trafiła pod nogi Wajdzika, który w sytuacji sam na sam trafił w słupek.
Swoich sił próbowali także Ćwiertnia,Michał Kawończyk i Fryc niestety ich strzały albo wyłapywał bramkarz, albo okazywały się minimalnie niecelne. Rezultat? remis 0:0, lecz emocji i dobrej piłki było dużo.

Po przezwie, w której w szatni gospodarzy padło kilka dobrych i ważnych słów z ust Trenera, zawodnicy wybiegli na boisko. Początek znowu zapowiadał wiele emocji. Jedni i drudzy stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. Świetną okazje do strzelenia gola miał skrzydłowy Targosz, który rozgrywał bardzo dobre zawody. Po jednym z kilku indywidualnych rajdów znalazł się przed polem karnym i oddał świetny strzał w dalszy słupek który w fenomenalny sposób obronił bramkarz. Po rzucie rożnym w dogodnej sytuacji znalazl sie Zawora, który niewiele się pomylił po strzale głową. Żarek też próbował i jedna z tych prób zakończyła sie bramką. Po jednej z wielu długich wrzutkach z własnej połowy na pole karne Żurawia, jeden z obrońców Krzeszowa tak niefortunnie odbił piłkę głową, że znalazła się ona pod nogami Skrzypka, który wykorzystał sytuację z zimną krwią. Mika był bez szans. To był chyba jedyny błąd który tego dnia przytrafił się obronie Krzeszowian, która spisywała się do tej pory znakomicie. Po kilku minutach jednak zawodnicy i kibice Krzeszowa mieli także chwile radości którą dał im kapitan gospodarzy, Ćwiertnia. Popisał się znakomitym strzałem z 25m w okienko. Bramkarz,pomimo interwencji nie zdołał uratować swojej drużyny przed stratą bramki. Chwilę później z wolnego swoją szansę miał Żarek. Piłka posłana tuż nad murem,zmierzała w okienko bramki, lecz świetnie w tej sytuacji zachował się Mika, broniąc strzał. Około 70 min zaczeły
się zmiany. Boisko opóścił najpierw Ćwiertnia doznając kontuzji za którego wszedł Wala. Później z placu gry zszedł Wójcik zmieniony przez Skrzypka. Potem nadszedł moment w którym Żuraw mógł wyjść na prowadzenie. Piłka z rzutu wolnego,którego autorem był Zawora powędrowała na 7 metr, do której dopadł osamotniony Fryc, niestety przestrzelił w wydawało by się stuprocentowej sytuacji. Im bliżej końca tym bardziej zawodnicy opadali z sił, bardziej to było widać po zawodnikach z Krzeszowa, ale nie
można się dziwić, gdyż w pierwszej połowie zostawili na boisku wiele sił. W samej końcówce szansę na zwycięstwo miał Żarek. Po rzucie rożnym piłka trafiła na głowę Skrzypka, odbiła się od stojącego na
słupku Fryca i toczyła sie po lini. Znowu w odpowiednim miejscu znalazł się Grzegorz Kawończyk . i podobnie jak to było w pierwszej połowie posłał piłkę daleko poza pole karne.

Wynik meczu, remis 1:1. Gra obu drużyn, a zwłaszcza chłopaków z Krzeszowa naprawdę mogła się podobać. Czego dowodem była rekacja licznie zgromadzonej publiczności.

Rezultat w meczu z wiceliderem jak najbardziej dobry. Najważniejsze jest jednak to, że gra jest coraz lepsza i to widać z każdym kolejnym meczem. Zaangażowanie, solidna obrona i kombinacyjna gra
to wszystko widać w drużynie z Krzeszowa. To co było słabością na jesień, czyli braków personalnych, teraz stanowi siłę zespołu i może nam tego pozazdrościć chyba każda drużyna w B klasie.
Na każdym meczu na ławce rezerwowych zasiada 5-6 chłopaków, zmotywowanych i gotowych do gry, a każdy z nich wnosi do DRUŻYNY nową jakość. Oby Tak dalej!!!