Olimpia Zebrzydowice 1:4 Błyskawica Marcówka

Serwis krzeszowzuraw.futbolowo.pl jest stroną nieoficjalną. Zamieszczone w nim treści nie są oficjalnym stanowiskiem klubu.

Aktualności

W góre tabeli

• autor: usiek1616, 2014-04-29 11:53

​​W niesprzyjających​ warunkach atmosferycznych, jakie panowały nad boiskiem w Lanckoronie,  Żuraw pewnie pokonał niżej notowanych gospodarzy 1 - 5. Hattrick Ćwiertni i gole, Łukasza Wali i Korczaka dały trzecie z koleji zwycięstwo.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego wyniku. Rezultat otworzyć na swoją korzyść mogli gospodarze, po rzucie rożnym odbita piłka przed pole karne trafiła do zawodnika Zrywu. Ten zagrał ją tuż przed bramkę do swojego kolegi, napastnik absorbując całą uwagę defensywy obsłużył wbiegającego zawodnika ze środka pola, który z piątego metra przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Naszą pierwszą dogodną sytuację zmarnował Łukasz Wala, sunąc sam na bramkę gospodarzy oddał strzał lewą nogą jeszcze z przed linii szesnastki i pomylił się znacznie. Lanckorońską drużnę napoczął Ćwiertnia około 20 minuty meczu. Uderzył z rzutu wolnego z przed pola karnego. Futboluwka lecąca w długi róg bramki wpadła przy samym słupku dając prowadzenie. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć, także po rzucie wolnym. Egzekutor posłał piłkę nad murem, a ta odbijając się od słupka trafiła w plecy interweniującego Mike i wyszła na rożny. Na 2-0 podwyższył Wala, po dwójkowej akcji z Wajdzikiem. Końcowym efektem był płaski strzał z szesnastki w krótki róg, z którym nie poradził sobie stojący w bramce (bramkarzem nigdy chyba nie był). Potem dwukrotnie próbował Targosz lecz za pierwszym razem piłka minęła bramkę. Drugi strzał wyładował na słupku, z odbitej piłki skorzystał Ćwiertnia pakując piłkę do siatki i ustalając wynik do przerwy. Okazje miał jeszcze przed gwizdkiem Wajdzik, który wziął w obroty obrońców w polu karnym, ale strzał wpadł prosto w ręce broniącego.

W drugiej połowie przewaga Żurawia jeszcze bardziej się nasilała, zawodnicy Zrywu odpowiadali sporadyczną kontrą, która za każdym razem trafiała na mur nie do przebicia w postaci defensywnego bloku z Krzeszowa. Sytuacji do podwyższenia wyniku nie brakowało. Po rozegraniu prawą flanką i włożeniu do wbiegającego Kawończyka piłka wylądowała na poprzeczce. Kilka strzałów z dalszej odległości mijacych bramkę i przegranych pojedynków w polu karnym później, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu Zawory, wybita futboluwka spadła znów pod nogi Ćwiertni, który bezlitośnie skompletował hat-tricka. Koncert zakończył meldujący się na boisku w drugiej części Korczak, po akcji będącej wisienką na torcię. Piłka jak po sznurku przewędrowała od obrony przez Ćwiertnie do Kawończyka, a ten idealnie zagrał prostopadle w tempo między obrońcami do Korczaka. Mimo mocno naciskającego z tyłu obrońcy zachował zimną krew i pewnie uderzył obok bramkarza, tzn. kolejnego nieszczęśnika, który zastąpił nie wychodzącego na boisko po przerwie poprzednika, ale na tym szczeblu rozgrywkowym taka sytuacja to nic wyjątkowego. Gospodarze zdołali poprawić jeszcze rezultat, po strzale z 18 metrów środkowego. Dobrze dysponowany w tym dniu Mika dorobił się jednak minusa na swoje konto, gdyż piłkę miał już prawie w rękach, ale jakoś się prześliznęła. Nic dziwnego, cuż że tuż przed meczem przestało padać, jak murawa dostała taką dawkę, że nie mogła sobie z nią poradzić. Po meczu boisko wyglądał jak błotniso bagniste szuwary.

Cieszy wynik i rosnąca forma, pozostaje nadal szlifować skuteczność, bo pierwszy poważny sprawdzian już blisko. W niedziele do Krzeszowa przyjeżdża Żarek Stronie.